Годування грудьми в громадському місці

Много слышу возмущений, о том что мамы кормят своих детей грудью в общественных местах говорят : «Вывалила сиську и кормит!». вот я этого не понимаю.

Більшість мам після народження малюка вибирають методику вигодовування грудьми на вимогу. А це означає, що задовольнити вимогу дитини треба незалежно від місця знаходження, в тому числі і в громадських місцях. Багато мам продовжують вести активний спосіб життя, і їм доводиться годувати дитину грудьми там, де цього хоче саме він.

Здавалося б, природний процес не повинен викликати будь-яких ускладнень, але, на жаль, так думають не все. Є категорії громадян, яким задоволення потреб малюка в місцях громадських здається непристойним, і такий погляд часто підтримують і самі мами, соромлячись годувати дитину на людях.

Чи варто годувати грудьми в громадському місці?

Всі знають, що годування грудьми незамінне для дитини. Це унікальне харчування, і мама, вирішивши годувати малюка у вільному графіку, повинна бути готова здійснити це на практиці. До того ж це дуже зручно. Значно економить час, немає необхідності носити з собою пляшечки, термос і суміші. Все що потрібно завжди під рукою і в ідеальному стані. Свіже, поживне молоко, здатне вгамувати і голод, і спрагу дитини.

Що допоможе жінці залишатися спокійною під час годування малюка грудьми в громадських місцях? Впевненість у тому, що вона чинить правильно. Незалежно від реплік оточуючих мати хвилює тільки її дитина. Він хоче їсти, а все інше неважливо. І до того ж кричущий від голоду малюк викличе Не менше нарікання в бік жінки. Так нехай обурюються ті, кому бракує культури і виховання, а ви тим часом зберігайте спокій.

При можливості краще постаратися все-таки знайти більш відокремлене місце. Адже жінка при неадекватної реакції з боку починає відчувати стрес, який не може не позначатися на дитині. Він також починає хвилюватися і турбується, а у мами може навіть знизитися кількість молока. Щоб уникнути подібних ситуацій, до процесу годування в громадському місці потрібно підготуватися ще вдома. Як це зробити?

Попередній настрій

По-перше, потрібно засвоїти одну просту істину. Щоб першою реакцією на зауваження не став стрес, мамі потрібно зрозуміти, що люди, їх роблять, просто не в змозі зрозуміти всю важливість і винятковість моменту. Замість злості і роздратування до них варто випробувати співчуття, адже вони позбавлені такого прекрасного почуття.

По-друге, слід побороти власне горе. Іноді мама сама так соромиться того що годує дитину прилюдно, що подібне відчуття передається й оточуючим. Побільше впевненості, адже це абсолютно природно. Можна, наприклад, спробувати побороти сором’язливість, спробувавши погодувати дитину в парку. Досить повернутися обличчям до газонах, і виникне ілюзія, що ви наодинці з малюком. Потім можна практикуватися і далі, і поступово навчитися створювати між навколишніми людьми і вами невидиму стіну, за якою є тільки ви і ваш малюк.

Відмінним варіантом може стати слінг.
Малюкові в ньому буде комфортно, та й погодувати його, не привертаючи уваги сторонніх, набагато легше. З кожним разом напруги буде все менше, і незабаром мама зможе погодувати малюка де завгодно без особливих зусиль. Якщо з яких-небудь причин носити дитину в слінгу не можна, то можна використовувати варіант з простирадлом, прикривши дитини і груди в момент годування.

Дуже важливу роль відіграє одяг матері. Якщо вона незручна і процес вилучення грудей утруднений, то це приверне непотрібну увагу і ще більше збентежить жінку. Тому варто віддати перевагу практичною одязі, якої може стати кофточка зі зручним вирізом або сорочка на ґудзиках. Потрібно подумати про бюстгальтері. Він повинен бути комфортним для грудей і пристосованим для годування.

По можливості мамі варто вибирати небагатолюдні місця для прогулянок, бо дуже велике скупчення народу не розташовує до повноцінного відпочинку ні матері, ні дитини. Доброю допомогою стане наявність помічника, у вигляді подруги, брата чи сестри, а може бабусі або чоловіка.

Вибір місця

Якщо погодувати малюка на вулиці не представляється можливим, в силу погодних умов або інших перешкоджають факторів, мамі потрібно знайти інше підходяще місце. Одним з варіантів може послужити дитяча поліклініка або аптека, звичайно не в період епідемії гострих респіраторних захворювань. У таких місцях жінку, яка годує дитину, ніхто не засудить. Якщо таких місць поблизу не виявилося, можна скористатися послугами кафе або дитячого магазину. У деяких кафе є окремі кабінки, це хороша можливість усамітнитися з дитиною.

Чого слід уникати

У якому б місці не виникла необхідність погодувати малюка, мамі слід пам’ятати декілька простих правил, порушувати які ніяк не можна.

  1. Слід уникати напруги. Такий стрес може негативно позначитися на відтворенні молока, тому що під впливом нервового збудження знижується вироблення гормону окситоцину, який відповідає за лактацію.
  2. Не можна відривати дитину від грудей під час годування. Якщо при наближенні сторонніх мама почне забирати у дитини груди, то це може дуже сильно його засмутити, і тоді не минути істерики. Нехай все виглядає цілком природно, хоча це і свого роду таїнство, але не потрібно доводити його до абсурду і ховатися і ховатися, ніби робите щось непристойне.
  3. Не звертати уваги на людей, які засуджують годування в громадських місцях . Замість цього варто познайомитися з жінками, які самі практикують таке годування. Їх досвід допоможе вести себе більш впевнено в аналогічній ситуації.
  4. Мама повинна зрозуміти, що своїм позитивним ставленням вона також формує громадську думку. Вона такий же член суспільства і має права годувати свого малюка, там, де це потрібно.280x220_crop_kormlenie-rebenka-grudju-v-obshhestvennyh-mestah_1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *